Maséri si účtujú...

 

 Maséri si účtujú zbytočne veľa.

 

...však čo je na tom trochu pomágať človeka? To dokáže každý.

Ale samozrejme, tak ako dokáže každý fantasticky ostrihať človeka alebo mu urobiť pedikúru či kozmetické ošetrenie, však? Preto si zväčša tieto úkony robí každý doma sám, no nie? ;o) Načo takých odborníkov.

 Áno trochu pomágať znamená pomôcť si trochu, to spravidla skúša aj každý doma, ba poniektorí z nich naozaj trochu dokážu uľaviť bližným svojim, ale keď treba pomôcť viac ako len trochu a doma sa to nikomu nedarí a ani žiadne chemické substancie (tabletky či rôzne krémy) nezaberajú, vtedy sa už obvykle zvažuje návšteva maséra.

No keďže sa už veľa peniažkov minulo na "zaručené" chemikálie, ktoré sú načastejšie barličkou len na pár dní či hodín, nasleduje hľadanie toho maséra s "najlepšou cenou", lebo zajtra dostanú v "sekáči" nový tovar a určite si na pár kúskov treba nechať rezervu! Vážené ste na najlepšej ceste vyhodiť von oknom ďalšie ťažko nadobudnuté financie!

Opakovane sa dozvedám o roznych podomových maséroch, čo takýmto ľuďom v núdzi radi pomáhajú. Veľa krát sú to rôzni bývalí športovci, ktorí odkukali nejaké tie "ťahy" od maséra počas svojej aktívnej špotovej kariéry. Najčastejším motívom býva skutočnosť, že 10.00,- € o ktorých manželka nevie má väčšiu hodnotu ako 100.00,- € o ktorých vie.

Nakoniec nezriedka napráva amatérčinu a na dvakrát poničeného človeka až skutočný masér a v konečnom dôsledku to klienta stojí viac ako keby chodil na masáž priebežne napr. každé dva týždne alebo keby bežal za masérom hneď pri prvých citeľných problemoch ako až vtedy keď je neskoro, poťažmo keď v akútných prípadoch je aj masér zbytočný, lebo sa nedá robiť nič iné iba pár dní počkať (PN?) až akútne bolesti ustúpia, potom následne možno konať bez rizika. 

Masérčina je odborná služba, tak ako napr. vyššie spomínané s tým rozdielom, že je ešte stále vo veľkej miere medzi našou populáciou spoločensky nedocenená na takú úroveň ako napríklad kaderníctvo či iné služby vyrábajuce povrchnú krásu. Netvrdím, že výdavky na krásu su hlúposť, ale jednoducho je štatisticky dokázané, že výdavky na "krásu" sú väčšie ako na telesnú starostlivosť. Ani netvrdím, že si kaderníčky, nechtové stylistky, kozmetičky...svoje peniažky nezaslúžia, naopak, ale...

Masér / -ka pracuje obvykle nonstop na klientovej telesnej schránke, za hodinu svojho výkonu (podľa druhu masáže, miesta výkonu atď.) sa taxy v súčastnosi pohybujú v rozmedzí 10.00 - 40.00,- €, ale nemám známosť o tom, že niektorý si dovolí posadiť klienta / -ku bokom so slovami: "Teraz si dvadsať minút poseďte hen v kúte s časákom, nech Vám chytí farba." a medzi tým rýchlym strihom "skasne" ďalšieho človeka a jeho 10.00,- €! Poznáte to? No a potom, o trochu neskôr príde na platenie. Keď zoberiem tých "masérskych" horných 20.00,- €, tak myslím, že väčšina žien by veľmi rada vyplácala hodinovú starostlivosť kaderníčky o kúsok povrchu svojho tela touto sumou! Ako to však vyzerá v skutočnosti? Koľko ludí by menilo s masérom? ;o)

 

Táto stránka beží v Drupale, otvorenom systéme na správu obsahu

Design by xactive -